KODI Main - en to fr_fr translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
fr_fr: Encodeur Audio AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
fr_fr: AAC est un ensemble de codecs conçus pour fournir une meilleur compression que le MP3, et sont des versions améliorés de MPEG audio.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
fr_fr: Débit

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
fr_fr: Sélectionner le débit à utiliser pour la compression audio par l'encodeur audio AAC.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
fr_fr: {0:d} kops
