KODI Main - en to ru_ru translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
ru_ru: Кодировщик аудио AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
ru_ru: AAC - это набор кодеков, разработанных для обеспечения лучшего сжатия, чем MP3, и являющихся улучшенными версиями аудио MPEG.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
ru_ru: Битрейт

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
ru_ru: Выберите, какой битрейт использовать для аудиокодера AAC при сжатии звука.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
ru_ru: {0:d} кбит/с
