KODI Main - en to sk_sk translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
sk_sk: Audio kodér AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
sk_sk: AAC je sada kodekov navrhnutých tak, aby poskytovali lepšiu kompresiu ako MP3 a sú vylepšenými verziami MPEG audia.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
sk_sk: Dátový tok

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
sk_sk: Vyberte bitovú rýchlosť, ktorú má použiť audio kodér AAC na kompresiu zvuku.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
sk_sk: {0:d} kb/s
