KODI Main - en to uk_ua translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: AAC Audio Encoder
uk_ua: Кодувальник аудіо AAC

[ctx: Addon Description]
en: AAC is a set of codecs designed to provide better compression than MP3s, and are improved versions of MPEG audio.
uk_ua: AAC - це набір кодеків, призначених для забезпечення кращого стиснення, ніж MP3, і є поліпшеними версіями аудіо MPEG.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
uk_ua: Бітрейт

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the AAC audio encoder for audio compression.
uk_ua: Виберіть, який бітрейт використовувати для аудіокодера AAC для стиснення звуку.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
uk_ua: {0:d} Кбіт/с
