KODI Main - en to is_is translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: WMA Audio Encoder
is_is: WMA-hljóðkóðari

[ctx: Addon Description]
en: Windows Media Audio, Microsoft’s lossy audio format.
is_is: Windows Media Audio, hljóðsnið frá Microsoft með gagnatapi.

[ctx: #30000]
note: Bitrate to use on for compression
en: Bitrate
is_is: Bitahraði

[ctx: #30001]
note: Description of setting with label #30000 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the WMA audio encoder for audio compression.
is_is: Veldu hvaða bitahraða eigi að nota í WMA-hljóðkóðaranum fyrir hljóðþjöppun.

[ctx: #30002]
note: Value format for with bitrate edited field
en: {0:d} kbps
is_is: {0:d} kb/sek
