KODI Main - en to de_de translation catalogue (14 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
de_de: Standardcontroller

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
de_de: Der Standard-Mediacenter-Controller basiert auf dem Xbox 360 Controller.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
de_de: Bildnachweis: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
de_de: Zurück

[ctx: #30008]
en: Left Stick
de_de: Linker Stick

[ctx: #30009]
en: Right Stick
de_de: Rechter Stick

[ctx: #30010]
en: Up
de_de: Hoch

[ctx: #30011]
en: Down
de_de: Runter

[ctx: #30012]
en: Right
de_de: Rechts

[ctx: #30013]
en: Left
de_de: Links

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
de_de: Linke Schulter

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
de_de: Rechte Schulter

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
de_de: Linker Trigger

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
de_de: Rechter Trigger
