KODI Main - en to fr_fr translation catalogue (15 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
fr_fr: Manette par défaut

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
fr_fr: La manette par défaut du centre multimédia est basée sur la manette de la Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
fr_fr: Crédit Image: Wikipédia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
fr_fr: Démarrer

[ctx: #30006]
en: Back
fr_fr: Retour

[ctx: #30008]
en: Left Stick
fr_fr: Joystick gauche

[ctx: #30009]
en: Right Stick
fr_fr: Joystick droit

[ctx: #30010]
en: Up
fr_fr: Haut

[ctx: #30011]
en: Down
fr_fr: Bas

[ctx: #30012]
en: Right
fr_fr: Droite

[ctx: #30013]
en: Left
fr_fr: Gauche

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
fr_fr: Gâchette haute gauche

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
fr_fr: Gâchette haute droite

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
fr_fr: Gâchette gauche

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
fr_fr: Gâchette droite
