KODI Main - en to it_it translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
it_it: Controller predefinito

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
it_it: Il controller predefinito del media center è basato sul controller Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
it_it: Credito immagine: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
it_it: Avvia

[ctx: #30006]
en: Back
it_it: Indietro

[ctx: #30007]
en: Guide
it_it: Guida

[ctx: #30008]
en: Left Stick
it_it: Leva sinistra

[ctx: #30009]
en: Right Stick
it_it: Leva destra

[ctx: #30010]
en: Up
it_it: Su

[ctx: #30011]
en: Down
it_it: Giù

[ctx: #30012]
en: Right
it_it: Destra

[ctx: #30013]
en: Left
it_it: Sinistra

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
it_it: Dorsale sinistro

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
it_it: Dorsale destro

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
it_it: Grilletto sinistro

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
it_it: Grilletto destro
