KODI Addons - en to da_dk translation catalogue (29 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: IBM Model M keyboard
da_dk: IBM Model M tastatur

[ctx: Addon Description]
en: The IBM Model M keyboard, introduced in 1984, is regarded as a timeless and durable piece of hardware.
da_dk: IBM Model M-tastaturet, der blev introduceret i 1984, betragtes som et tidløst og holdbart stykke hardware.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
da_dk: Kildeangivelse: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Keyboard
da_dk: Tastatur

[ctx: #30052]
en: Backspace
da_dk: Tilbage

[ctx: #30054]
en: Space
da_dk: Mellemrum

[ctx: #30055]
en: Left Alt
da_dk: Venstre Alt

[ctx: #30056]
en: Right Alt
da_dk: Højre Alt

[ctx: #30057]
en: Left Ctrl
da_dk: Venstre Ctrl

[ctx: #30058]
en: Right Ctrl
da_dk: Højre Ctrl

[ctx: #30059]
en: Left Shift
da_dk: Venstre Shift

[ctx: #30060]
en: Right Shift
da_dk: Højre Shift

[ctx: #30076]
en: Insert
da_dk: Indsæt

[ctx: #30077]
en: Home
da_dk: Hjem

[ctx: #30078]
en: Page Up
da_dk: Side op

[ctx: #30079]
en: Page Down
da_dk: Side ned

[ctx: #30080]
en: Delete
da_dk: Slet

[ctx: #30081]
en: End
da_dk: Slut

[ctx: #30082]
en: Left
da_dk: Venstre

[ctx: #30083]
en: Up
da_dk: Op

[ctx: #30084]
en: Down
da_dk: Ned

[ctx: #30085]
en: Right
da_dk: Højre

[ctx: #30106]
en: Left Meta
da_dk: Venstre Meta

[ctx: #30107]
en: Right Meta
da_dk: Højre Meta

[ctx: #30131]
en: Compose
da_dk: Komponer

[ctx: #30132]
en: Help
da_dk: Hjælp

[ctx: #30136]
en: Power
da_dk: Tænd/sluk

[ctx: #30138]
en: Undo
da_dk: Fortryd

[ctx: #30140]
en: Clear
da_dk: Ryd
