KODI Addons - en to uk_ua translation catalogue (17 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: IBM Model M keyboard
uk_ua: Клавіатура IBM Model M

[ctx: Addon Description]
en: The IBM Model M keyboard, introduced in 1984, is regarded as a timeless and durable piece of hardware.
uk_ua: Клавіатура IBM Model M, представлена в 1984 році, вважається нестаріючою та надійною апаратною частиною.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
uk_ua: Джерело зображення: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Keyboard
uk_ua: Клавіатура

[ctx: #30054]
en: Space
uk_ua: Пробіл

[ctx: #30055]
en: Left Alt
uk_ua: Лівий Alt

[ctx: #30056]
en: Right Alt
uk_ua: Правий Alt

[ctx: #30057]
en: Left Ctrl
uk_ua: Лівий Ctrl

[ctx: #30058]
en: Right Ctrl
uk_ua: Првавий Ctrl

[ctx: #30059]
en: Left Shift
uk_ua: Лівий Shift

[ctx: #30060]
en: Right Shift
uk_ua: Правий Shift

[ctx: #30082]
en: Left
uk_ua: Ліворуч

[ctx: #30083]
en: Up
uk_ua: Вгору

[ctx: #30084]
en: Down
uk_ua: Вниз

[ctx: #30085]
en: Right
uk_ua: Праворуч

[ctx: #30106]
en: Left Meta
uk_ua: Ліва Meta

[ctx: #30107]
en: Right Meta
uk_ua: Права Meta
