game.controller.mouse - en to da_dk translation catalogue (13 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Computer Mouse
da_dk: Computermus

[ctx: Addon Description]
en: A standard mouse with two buttons and a middle wheel.
da_dk: En standardmus med to knapper og et hjul i midten.

[ctx: #30000]
en: Computer mouse
da_dk: Computermus

[ctx: #30001]
en: Left button
da_dk: Venstre knap

[ctx: #30002]
en: Right button
da_dk: Højre knap

[ctx: #30003]
en: Middle button
da_dk: Midterste knap

[ctx: #30004]
en: Wheel up
da_dk: Hjul op

[ctx: #30005]
en: Wheel down
da_dk: Hjul ned

[ctx: #30006]
en: Pointer
da_dk: Pegeredskab

[ctx: #30007]
en: Wheel left
da_dk: Hjul venstre

[ctx: #30008]
en: Wheel right
da_dk: Hjul højre

[ctx: #30009]
en: Button 4
da_dk: Knap 4

[ctx: #30010]
en: Button 5
da_dk: Knap 5
