KODI Main - en to sv_SE translation catalogue (10 entries)

[ctx: #30000]
en: Preferences
sv_SE: Inställningar

[ctx: #30002]
en: Prefer genres from
sv_SE: Föredra genrer från

[ctx: #30003]
en: Prefer styles from
sv_SE: Föredra stilar från

[ctx: #30004]
en: Prefer moods from
sv_SE: Föredra stämning från

[ctx: #30005]
en: Prefer themes from
sv_SE: Föredra teman från

[ctx: #30006]
en: Prefer rating from
sv_SE: Föredra betyg från

[ctx: #30007]
en: Prefer review from
sv_SE: Föredra recensioner från

[ctx: #30101]
en: Allow less accurate search results
sv_SE: Tillåt mindre träffsäkra sökresultat

[ctx: #30201]
en: If available, the album review will be downloaded in the selected language. It will fallback to English.
sv_SE: Skivrecensionen kommer om möjligt att laddas ned med det valda språket, om inte kommer den att laddas ned på engelska.

[ctx: #30301]
en: If Musicbrainz does not provide a link to allmusic and/or discogs, we can search those sites based on artistname & albumname. In circumstances where an artist has released multiple albums by the same name, this could potentially result in a mixture of metadata from those albums.
sv_SE: Om Musicbrainz inte tillhandahåller en länk till Allmusic och/eller Discogs så kan vi söka på de siterna baserat på artistnamn & albumtitel. I de fall där en artist släppt flera album med samma titel kan det potentiellt resultera i en blandning av metadata från dessa album.
