KODI Main - en to fi_fi translation catalogue (17 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Generic music scraper for artists
fi_fi: Yleinen musiikkitietolähde esittäjille

[ctx: Addon Description]
en: Searches for artist information and artwork across multiple websites.
fi_fi: Mahdollistaa esittäjien tietojen ja mediakuvitusten noudon eri verkkopalveluista.

[ctx: #30000]
en: Preferences
fi_fi: Asetukset

[ctx: #30001]
en: Preferred language for artist biography
fi_fi: Ensisijainen kieli esittäjän biografialle

[ctx: #30002]
en: Prefer biography from
fi_fi: Suosi biografiaa lähteestä

[ctx: #30003]
en: Prefer discography from
fi_fi: Suosi diskografiaa lähteestä

[ctx: #30004]
en: Prefer genres from
fi_fi: Suosi lajityyppejä lähteestä

[ctx: #30005]
en: Prefer styles from
fi_fi: Suosi tyylejä lähteestä

[ctx: #30006]
en: Prefer moods from
fi_fi: Suosi tunnelmia lähteestä

[ctx: #30101]
en: Allow less accurate search results
fi_fi: Salli heikommat hakutulokset

[ctx: #30201]
en: If available, the artist biography will be downloaded in the selected language. It will fallback to English.
fi_fi: Jos mahdollista, esittäjän biografia noudetaan valitun kielisenä. Muutoin se noudetaan englanninkielisenä.

[ctx: #30202]
en: Try to get the artist biography using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
fi_fi: Pyri noutamaan esittäjien biografiat valitusta tietolähteestä. Muita lähteitä käytetään, jollei ensisijainen lähde tuota tuloksia.

[ctx: #30203]
en: Try to get the artist discography using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
fi_fi: Pyri noutamaan esittäjien diskografiat valitulla tietolähteellä. Muita lähteitä käytetään, jollei ensisijainen lähde tuota tuloksia.

[ctx: #30204]
en: Try to get genre info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
fi_fi: Pyri noutamaan lajityypit valitulla tietolähteellä. Muita lähteitä käytetään, jollei ensisijainen lähde tuota tuloksia.

[ctx: #30205]
en: Try to get style info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
fi_fi: Pyri noutamaan tyylit valitulla tietolähteellä. Muita lähteitä käytetään, jollei ensisijainen lähde tuota tuloksia.

[ctx: #30206]
en: Try to get mood info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
fi_fi: Pyri noutamaan tunnelmat valitulla tietolähteellä. Muita lähteitä käytetään, jollei ensisijainen lähde tuota tuloksia.

[ctx: #30301]
en: If Musicbrainz does not provide a link to allmusic and/or discogs, we can search those sites based on artistname. Since artist names are not unique, this could potentially result in a mixture of metadata from multiple artists by the same name.
fi_fi: Jollei MusicBrainz tarjoa linkkiä AllMusic- ja/tai Discogs-palveluun, voidaan sivustoilta etsiä esittäjien nimillä. Koska esittäjien nimet eivät ole ainutlaatuisia, tämä voi aiheuttaa tietojen sekoittumisen saman nimisten esittäjien kesken.
