KODI Main - en to he_il translation catalogue (8 entries)

[ctx: #30000]
en: Preferences
he_il: העדפות

[ctx: #30004]
en: Prefer genres from
he_il: להעדיף סוגים מבין

[ctx: #30005]
en: Prefer styles from
he_il: להעדיף סגנונות מבין

[ctx: #30006]
en: Prefer moods from
he_il: להעדיף מצבי רוח מבין

[ctx: #30101]
en: Allow less accurate search results
he_il: מאפשר תוצאות חיפוש פחות מדויקות

[ctx: #30204]
en: Try to get genre info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
he_il: לנסות לקבל את פרטי הסוג באמצעות המחלץ הנבחר. מחלצים אחרים יופעלו אם המחלץ המועדף לא יחזיר תוצאות.

[ctx: #30205]
en: Try to get style info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
he_il: לנסות לקבל את פרטי הסגנון באמצעות המחלץ הנבחר. מחלצים אחרים יופעלו אם המחלץ המועדף לא יחזיר תוצאות.

[ctx: #30206]
en: Try to get mood info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
he_il: לנסות לקבל את פרטי מצב הרוח באמצעות המחלץ הנבחר. מחלצים אחרים יופעלו אם המחלץ המועדף לא יחזיר תוצאות.
