KODI Main - en to sq_AL translation catalogue (15 entries)

[ctx: #30000]
en: Preferences
sq_AL: Preferenca

[ctx: #30001]
en: Preferred language for artist biography
sq_AL: Gjuha e preferuar për biografinë e artistit

[ctx: #30002]
en: Prefer biography from
sq_AL: Biografi Preferuar nga

[ctx: #30003]
en: Prefer discography from
sq_AL: Preferoni diskografinë nga

[ctx: #30004]
en: Prefer genres from
sq_AL: Preferoni zhanret nga

[ctx: #30005]
en: Prefer styles from
sq_AL: Preferoni stilet nga

[ctx: #30006]
en: Prefer moods from
sq_AL: Preferoni gjendjet shpirtërore nga

[ctx: #30101]
en: Allow less accurate search results
sq_AL: Lejoni rezultate më pak të sakta të kërkimit

[ctx: #30201]
en: If available, the artist biography will be downloaded in the selected language. It will fallback to English.
sq_AL: Nëse është e disponueshme, biografia e artistit do të shkarkohet në gjuhën e zgjedhur. Do të bjerë përsëri në anglisht.

[ctx: #30202]
en: Try to get the artist biography using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sq_AL: Mundohuni të merrni biografinë e artistit duke përdorur kruajtësin e zgjedhur. Kruajtës të tjerë do të përdoren nëse kruajtësi i preferuar nuk jep rezultate.

[ctx: #30203]
en: Try to get the artist discography using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sq_AL: Mundohuni të merrni diskografinë e artistit duke përdorur kruajtësin e zgjedhur. Kruajtës të tjerë do të përdoren nëse kruajtësi i preferuar nuk jep rezultate.

[ctx: #30204]
en: Try to get genre info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sq_AL: Mundohuni të merrni informacione të zhanrit duke përdorur kruajtësin e zgjedhur. Kruajtës të tjerë do të përdoren nëse kruajtësi i preferuar nuk jep rezultate.

[ctx: #30205]
en: Try to get style info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sq_AL: Mundohuni të merrni informacione për stilin duke përdorur kruajtësin e zgjedhur. Kruajtës të tjerë do të përdoren nëse kruajtësi i preferuar nuk jep rezultate.

[ctx: #30206]
en: Try to get mood info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sq_AL: Mundohuni të merrni informacione për disponimin duke përdorur kruajtësin e zgjedhur. Kruajtës të tjerë do të përdoren nëse kruajtësi i preferuar nuk jep rezultate.

[ctx: #30301]
en: If Musicbrainz does not provide a link to allmusic and/or discogs, we can search those sites based on artistname. Since artist names are not unique, this could potentially result in a mixture of metadata from multiple artists by the same name.
sq_AL: Nëse Musicbrainz nuk ofron një lidhje me almuzikën dhe/ose diskotekat, ne mund të kërkojmë ato faqe bazuar në emrin e artistit. Meqenëse emrat e artistëve nuk janë unikë, kjo mund të rezultojë në një përzierje të meta të dhënave nga shumë artistë me të njëjtin emër.
