KODI Main - en to sv_se translation catalogue (17 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Generic music scraper for artists
sv_se: Allmän musikskrapa för artister

[ctx: Addon Description]
en: Searches for artist information and artwork across multiple websites.
sv_se: Söker efter artistinformation och artwork från flera källor.

[ctx: #30000]
en: Preferences
sv_se: Inställningar

[ctx: #30001]
en: Preferred language for artist biography
sv_se: Föredraget språk för artistbiografi

[ctx: #30002]
en: Prefer biography from
sv_se: Föredra biografi från

[ctx: #30003]
en: Prefer discography from
sv_se: Föredra diskografi från

[ctx: #30004]
en: Prefer genres from
sv_se: Föredra genrer från

[ctx: #30005]
en: Prefer styles from
sv_se: Föredra stilar från

[ctx: #30006]
en: Prefer moods from
sv_se: Föredra stämning från

[ctx: #30101]
en: Allow less accurate search results
sv_se: Tillåt mindre träffsäkra sökresultat

[ctx: #30201]
en: If available, the artist biography will be downloaded in the selected language. It will fallback to English.
sv_se: Om det finns tillgängligt kommer artistens biografi att hämtas på det valda språket. Annars kommer engelska att användas.

[ctx: #30202]
en: Try to get the artist biography using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sv_se: Försök att få artistbiografi med den valda skraparen. Andra skrapare används om den föredragna skraparen inte ger några resultat.

[ctx: #30203]
en: Try to get the artist discography using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sv_se: Försök få artistdiskografin med den valda skraparen. Andra skrapare används om den föredragna skraparen inte ger några resultat.

[ctx: #30204]
en: Try to get genre info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sv_se: Försök att få genreinformation med den valda skraparen. Andra skrapare används om den föredragna skraparen inte ger några resultat.

[ctx: #30205]
en: Try to get style info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sv_se: Försök att få formatinformation med den valda skraparen. Andra skrapare används om den föredragna skraparen inte ger några resultat.

[ctx: #30206]
en: Try to get mood info using the selected scraper. Other scrapers will be used if the preferred scraper returns no results.
sv_se: Försök få information om stämning med den valda skraparen. Andra skrapare används om den föredragna skraparen inte ger några resultat.

[ctx: #30301]
en: If Musicbrainz does not provide a link to allmusic and/or discogs, we can search those sites based on artistname. Since artist names are not unique, this could potentially result in a mixture of metadata from multiple artists by the same name.
sv_se: Om Musicbrainz inte tillhandahåller en länk till Allmusic och/eller Discogs så kan vi söka på de siterna baserat på artistnamn & albumtitel. I de fall där en artist släppt flera album med samma titel kan det potentiellt resultera i en blandning av metadata från dessa album.
