KODI Main - en to be_by translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
be_by: Ахоўнік экрана, што паступова зацямняе ваш экран

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
be_by: Dim - просты ахоўнік экрана, які будзе паступова зацямняць экран. Значэнне зацямнення можа змяняцца ад 20 да 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
be_by: Узровень яркасці

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
be_by: Паказвае ўзровень асветленасці экрана.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
be_by: Налады
