KODI Main - en to da_dk translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
da_dk: Pauseskærm som dæmper din skærm

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
da_dk: Dæmpningspauseskærmen er en simpel pauseskærm, der dæmper (nedtoner) din skærm til en valgfri værdi mellem 20 og 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
da_dk: Niveau for lysstyrke

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
da_dk: Niveau i procent af hvor stærkt skærmen forbliver belyst.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
da_dk: Præferencer
