KODI Main - en to de_de translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
de_de: Bildschirmschoner zum Abdunkeln des Bildschirms

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
de_de: Der Dimmer-Bildschirmschoner ist ein einfacher Bildschirmschoner, welcher den Bildschirm auf einen benutzerdefinierten Wert zwischen 20 und 100% abdunkelt.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
de_de: Helligkeits-Stufe

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
de_de: Angabe in Prozent, wie stark der Bildschirm beleuchtet bleibt.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
de_de: Einstellungen
