KODI Main - en to hr_hr translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
hr_hr: Čuvar zaslona koji zatamnjuje vaš zaslon

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
hr_hr: Dim čuvar zaslona je jednostavan čuvar zaslona koji će postepeno zatamniti vaš zaslon na odabranu vrijednost između 20 i 100% .

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
hr_hr: Razina svjetline

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
hr_hr: Razina osvjetljenja zaslona u postocima.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
hr_hr: Osobitosti
