KODI Main - en to lv_lv translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
lv_lv: Ekrānsaudzētājs, kas pakāpeniski aptumšo ekrānu

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
lv_lv: Šis ekrānsaudzētājs pakāpeniski aptumšo ekrānu līdz noteiktai vērtībai (no 20% līdz 100%).

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
lv_lv: Spilgtuma līmenis

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
lv_lv: Līmenis procentos parāda, cik daudz ekrāns tiks apgaismots.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
lv_lv: Iestatījumi
