KODI Main - en to sr_rs translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
sr_rs: Чувар екрана који пригушује ваш екран

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
sr_rs: Чувар екрана Пригуши је једноставан чувар екрана који ће пригушити (избледети) ваш екран на подешену вредност између 20 и 100% .

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
sr_rs: Ниво светлине

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
sr_rs: Ниво светлине заслона у постоцима.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
sr_rs: Подешавања
