KODI Main - en to sr_rs@latin translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
sr_rs@latin: Čuvar ekrana koji prigušuje vaš ekran

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
sr_rs@latin: Čuvar ekrana Priguši je jednostavan čuvar ekrana koji će prigušiti (izbledeti) vaš ekran na podešenu vrednost između 20 i 100% .

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
sr_rs@latin: Nivo svetline

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
sr_rs@latin: Nivo svetline zaslona u postocima.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
sr_rs@latin: Podešavanja
