KODI Main - en to uk_ua translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
uk_ua: Проста заставка, що затемняє екран

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
uk_ua: Ця заставка затемняє екран (зменшує яскравість) на встановлене значення в межах від 20% до 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
uk_ua: Рівень яскравості

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
uk_ua: Рівень у відсотках того, наскільки сильно освітлений екран.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
uk_ua: Уподобання
