XBMC Addons - en to ast_es translation catalogue (9 entries)

[ctx: #32001]
en: We would like to recommend you to upgrade.
ast_es: Aconseyámoste qu'anueves.

[ctx: #32002]
en: Visit Kodi.tv for more information.
ast_es: Visita Kodi.tv pa consiguir más información.

[ctx: #32009]
en: Would you like to remove this reminder?
ast_es: ¿Quies quitar esti recordatoriu?

[ctx: #32012]
en: A new version is available, do you want to upgrade now?
ast_es: Hai un anovamientu disponible, ¿quies anovar agora?

[ctx: #32015]
en: Do you want to check the repository for a new version?
ast_es: ¿Quies revisar el depósitu pa saber si hai anovamientos?

[ctx: #32020]
en: General
ast_es: Xeneral

[ctx: #32024]
en: Linux: Upgrade using apt
ast_es: Linux: Anueva con apt

[ctx: #32035]
note: Used in OK dialog
en: It is recommended that you upgrade to a newer version.
ast_es: Aconséyase qu'anueves.

[ctx: #32041]
en: Please upgrade your operating system.
ast_es: Anueva'l sistema operativu.
