KODI Main - en to am_et translation catalogue (50 entries)

[ctx: #31000]
en: Now playing
am_et: አሁን የሚጫወተው

[ctx: #31001]
en: Search...
am_et: መፈለጊያ...

[ctx: #31004]
en: Change mode
am_et: መቀየሪያ ዘዴ

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
am_et: እንደ 2ዲ መመልከቻ

[ctx: #31006]
en: Random movies
am_et: በደፈናው ሙቪ

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
am_et: ያልታዩ ሙቪዎች

[ctx: #31009]
en: Download icons
am_et: የወረዱ ምልክቶች

[ctx: #31010]
en: In progress movies
am_et: ሙቪ በ ሂደት ላይ

[ctx: #31012]
en: Random albums
am_et: በደፈናው አልበም

[ctx: #31013]
en: Random artists
am_et: በደፈናው ከያኒ

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
am_et: ያልተጫወተ አልበም

[ctx: #31019]
en: Forecast
am_et: ግምት

[ctx: #31020]
en: Actions
am_et: ተግባሮች

[ctx: #31021]
en: Misc options
am_et: የ ተለያዩ ምርጫዎች

[ctx: #31022]
en: Sort by
am_et: መለያ በ

[ctx: #31023]
en: Viewtype
am_et: በ መመልከቻ አይነት

[ctx: #31029]
en: Last logged in
am_et: መጨረሻ የገባው በ

[ctx: #31031]
en: Version info
am_et: የ እትም መረጃ

[ctx: #31035]
en: Pages
am_et: ገጾች

[ctx: #31036]
en: items
am_et: እቃዎች

[ctx: #31038]
en: Rewind
am_et: ወደ ኋላ ማሳለፊያ

[ctx: #31039]
en: Fast forward
am_et: ወደ ፊት ማሳለፊያ

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
am_et: ካሜራ አምራቾች

[ctx: #31042]
en: Playlist options
am_et: የሚያጫውቱት ምርጫዎች

[ctx: #31044]
en: Add group
am_et: ቡድን መጨመሪያ

[ctx: #31045]
en: Rename group
am_et: ቡድን እንደገና መሰየሚያ

[ctx: #31046]
en: Delete group
am_et: ቡድን ማጥፊያ

[ctx: #31048]
en: Available
am_et: ዝግጁ

[ctx: #31063]
en: Sections
am_et: ክፍሎች

[ctx: #31066]
en: Music playlist
am_et: የ ሙዚቃ የሚጫወቱ ዝርዝር

[ctx: #31069]
en: Last Updated
am_et: መጨረሻ የተሻሻለው

[ctx: #31071]
en: by
am_et: በ

[ctx: #31072]
en: Power Options
am_et: የሀይል ምርጫዎች

[ctx: #31080]
en: Ends at
am_et: መጨረሻ በ

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
am_et: ግጥም መጨ-መሪያ

[ctx: #31089]
en: Available groups
am_et: ዝግጁ ቡድኖች

[ctx: #31092]
en: Video menu
am_et: የ ቪዲዮ ዝርዝር

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
am_et: የ አካባቢ ንዑስ አርእስት ዝግጁ ነው

[ctx: #31097]
en: Channel options
am_et: የ ጣቢያ ምርጫዎች

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
am_et: ግድግዳ

[ctx: #31106]
en: Teletext
am_et: ቴሌቴክስት

[ctx: #31127]
en: Show icons
am_et: ምልክቶች ማሳያ

[ctx: #31128]
en: Contributors
am_et: አበርካቾች

[ctx: #31134]
en: Remaining
am_et: የቀረው

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
am_et: የ ፒክስል አቀራረብ

[ctx: #31142]
en: Play speed
am_et: የ ማጫወቻ ፍጥነት

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
am_et: ተጨማ-ሪዎች መፈለጊያ

[ctx: #31148]
en: Categories
am_et: ምድቦች

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
am_et: የ ገጽታ ስም

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
am_et: ስርአት
