KODI Main - en to be_by translation catalogue (161 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
be_by: Абалонка "Estuary" ад phil65. (прадвызначаная абалонка Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
be_by: Estuary - прадвызначаная абалонка для Kodi 17.0 і пазнейшых версій. Яна будзе простай і зразумелай для карыстальнікаў, якія не мелі досведу працы з Kodi.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
be_by: Estuary - прадвызначаная абалонка для Kodi. Яе выдаленне можа прывесці да праблем

[ctx: #31000]
en: Now playing
be_by: Зараз прайграецца

[ctx: #31001]
en: Search...
be_by: Пошук...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
be_by: Паказваць ілюстрацыі для медыяфайлаў як фон

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
be_by: Рэжым кінатэатра

[ctx: #31004]
en: Change mode
be_by: Змяніць рэжым

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
be_by: Глядзець у 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
be_by: Выпадковыя фільмы

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
be_by: Непрагледжаныя фільмы

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
be_by: Уключыць віджэты катэгорый

[ctx: #31009]
en: Download icons
be_by: Спампаваць значкі

[ctx: #31010]
en: In progress movies
be_by: Вы глядзіце

[ctx: #31011]
en: Most played albums
be_by: Самыя прайграваемыя альбомы

[ctx: #31012]
en: Random albums
be_by: Выпадковыя альбомы

[ctx: #31013]
en: Random artists
be_by: Выпадковыя выканаўцы

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
be_by: Непраслуханыя альбомы

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
be_by: Нядаўнія запісы

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
be_by: Нядаўна гледжаныя каналы

[ctx: #31017]
en: Rated
be_by: Ацэнена

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
be_by: Нядаўна гледжаныя каналы

[ctx: #31019]
en: Forecast
be_by: Прагноз

[ctx: #31020]
en: Actions
be_by: Дзеянні

[ctx: #31021]
en: Misc options
be_by: Іншыя параметры

[ctx: #31022]
en: Sort by
be_by: Упарадкаваць па

[ctx: #31023]
en: Viewtype
be_by: Выгляд

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
be_by: Абраць рэйтынг для паказу мультымедыйных элементаў

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
be_by: Спіс улюбёнага пусты. Вы можаце дадаць сюды медыяфайлы праз кантэкстнае меню.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
be_by: Таймшыфт

[ctx: #31027]
en: Next aired
be_by: Наступны эфір

[ctx: #31028]
en: Show fanart
be_by: Паказваць ілюстрацыі

[ctx: #31029]
en: Last logged in
be_by: Апошні ўваход

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
be_by: Выкарыстанне памяці

[ctx: #31031]
en: Version info
be_by: Інфармацыя пра версію

[ctx: #31032]
en: Order
be_by: Чарга

[ctx: #31033]
en: Your rating
be_by: Ваша ацэнка

[ctx: #31034]
en: Extended info
be_by: Дадатковыя звесткі

[ctx: #31035]
en: Pages
be_by: Старонкі

[ctx: #31036]
en: items
be_by: элементы

[ctx: #31037]
en: Selected track
be_by: Абраная кампазіцыя

[ctx: #31038]
en: Rewind
be_by: Перамотванне назад

[ctx: #31039]
en: Fast forward
be_by: Перамотванне ўперад

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
be_by: Вытворца камеры

[ctx: #31042]
en: Playlist options
be_by: Параметры спіса прайгравання

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
be_by: Вызначце тып і дадайце правіла, каб стварыць разумны спіс прайгравання. Такія спісы дынамічныя і ўключаюць усе аб’екты з вашай бібліятэкі згодна вашых правіл.

[ctx: #31044]
en: Add group
be_by: Дадаць групу

[ctx: #31045]
en: Rename group
be_by: Змяніць назву групы

[ctx: #31046]
en: Delete group
be_by: Выдаліць групу

[ctx: #31048]
en: Available
be_by: Даступна

[ctx: #31052]
en: filtered
be_by: адфільтравана

[ctx: #31053]
en: Arial based
be_by: Заснавана на Arial

[ctx: #31054]
en: Press [B]Left[/B] to step back, or [B]Right[/B] to step forward
be_by: Націсніце [B]Улева[/B] каб зрабіць крок назад, або [B]Управа[/B], каб зрабіць крок наперад

[ctx: #31055]
en: Press [B]Right[/B] to frame advance
be_by: Націсніце [B]Управа[/B], каб перайсці на крок наперад

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
be_by: Перайсці ў спіс прайгравання

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
be_by: Паказваць экран ўваходу падчас запуску

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
be_by: Аўтаматычна ўваходзіць у сістэму падчас запуску

[ctx: #31061]
en: Main menu items
be_by: Элементы галоўнага меню

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
be_by: Абраць набор ілюстрацый надвор’я

[ctx: #31063]
en: Sections
be_by: Раздзелы

[ctx: #31065]
en: Video playlist
be_by: Спіс прайгравання відэа

[ctx: #31066]
en: Music playlist
be_by: Спіс прайгравання музыкі

[ctx: #31067]
en: Event log
be_by: Журнал падзей

[ctx: #31068]
en: Choose presets
be_by: Абраць перадналады

[ctx: #31069]
en: Last Updated
be_by: Апошняе абнаўленне

[ctx: #31071]
en: by
be_by: ад

[ctx: #31072]
en: Power Options
be_by: Параметры сілкавання

[ctx: #31073]
en: Total length
be_by: Агульная працягласць

[ctx: #31074]
en: Total duration
be_by: Агульная працягласць

[ctx: #31075]
en: Movie sets
be_by: Кінацыклы

[ctx: #31079]
en: Cast not available
be_by: Акцёры недаступныя

[ctx: #31080]
en: Ends at
be_by: Скончыцца а

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
be_by: Дапаўненне тэкстаў песень

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
be_by: Налады дапаўнення тэкстаў песень

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
be_by: Налады візуалізацыі

[ctx: #31089]
en: Available groups
be_by: Даступныя групы

[ctx: #31092]
en: Video menu
be_by: Меню відэа

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
be_by: Паказваць інфармацыю пра надвор'е на верхняй панэлі

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
be_by: Выкарыстоўваць анімацыю слізгання

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
be_by: Даступныя лакальныя субцітры

[ctx: #31097]
en: Channel options
be_by: Параметры канала

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
be_by: Абярыце профіль карыстальніка Kodi[CR], каб увайсці і працягнуць

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
be_by: Значкі

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
be_by: Сцяна інфармацыі

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
be_by: Сцяна

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
be_by: Увядзіце тут тэкст...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
be_by: Зараз ваша бібліятэка пустая. Для таго, каб запоўніць яе медыяфайламі, зайдзіце ў раздзел "Файлы", каб дадаць крыніцу медыяфайлаў і наладзіць яе. Пасля таго, як крыніца дадасца і праіндэксуецца, вы зможаце праглядаць сваю бібліятэку.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
be_by: Дадайце крыніцу відэафайлаў і вызначце правільны тып яе змесціва, каб запоўніць бібліятэку.

[ctx: #31106]
en: Teletext
be_by: Тэлетэкст

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
be_by: Шырокі спіс

[ctx: #31110]
en: Enter files section
be_by: Увайсці ў раздзел "Файлы"

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
be_by: Прагляд вашых малюнкаў альбо іх спампоўванне пры дапамозе дапаўненняў з афіцыйнага рэпазіторыя.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
be_by: Пераключыць аўдыяструмень

[ctx: #31113]
en: Search local library
be_by: Пошук у бібліятэцы

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
be_by: Пошук на YouTube

[ctx: #31115]
en: Toggle subtitle
be_by: Пераключыць субцітры

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
be_by: Выдаліць гэты элемент галоўнага меню

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
be_by: Рэдагаваць раздзелы

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
be_by: Увайсці ў браўзер дапаўненняў

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
be_by: У вас яшчэ не ўсталявана дапаўненняў. Перайдзіце ў наш браўзер дапаўненняў, каб праглядзець нашу калекцыю і пашырыць магчымасці вашага Kodi.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
be_by: Вы яшчэ не абралі службу надвор'я. Для таго, каб праглядаць інфармацыю пра надвор'е, абярыце службу і вызначце сваю мясцовасць.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
be_by: Вызначыць службу надвор'я

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
be_by: Непрагледжаныя серыялы

[ctx: #31123]
en: Same director
be_by: Той самы рэжысёр

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
be_by: Націсніце ўверх, каб атрымаць інфармацыю пра акцёра

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
be_by: Націсніце "Добра", каб прачытаць сюжэт

[ctx: #31127]
en: Show icons
be_by: Паказваць значкі

[ctx: #31128]
en: Contributors
be_by: Удзельнікі

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
be_by: Агульныя параметры, што ўжываюцца ва ўсіх абласцях абалонкі.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
be_by: Налады галоўнага меню: наладзьце свой хатні экран.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
be_by: Абраць набор ілюстрацый абалонкі

[ctx: #31132]
en: Select Program
be_by: Абраць праграму

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
be_by: Абраць раздзяляльную здольнасць

[ctx: #31134]
en: Remaining
be_by: Засталося

[ctx: #31135]
en: Binary
be_by: Двайковы

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
be_by: Націсніце тут, каб праглядзець апошнія змены...

[ctx: #31137]
note: Label to show PVR info page
en: PVR
be_by: Тэлебачанне

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
be_by: Прайгравальнік

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
be_by: Дэкадавальнік відэа

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
be_by: Фармат пікселяў

[ctx: #31141]
en: Changes for version
be_by: Змены ў версіі

[ctx: #31142]
en: Play speed
be_by: Хуткасць прайгравання

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
be_by: Вы яшчэ не наладзілі PVR. Абярыце адпаведны кліент PVR і наладзьце яго. Наведайце http://kodi.wiki/view/PVR, каб даведацца больш.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
be_by: Увайсці ў браўзер дапаўненняў

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
be_by: Пошук дапаўненняў

[ctx: #31146]
en: In cinemas
be_by: У кінатэатрах

[ctx: #31147]
en: In cinemas soon
be_by: Хутка ў кінатэатрах

[ctx: #31148]
en: Categories
be_by: Катэгорыі

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
be_by: Абраць набор ілюстрацый да жанраў

[ctx: #31150]
en: Origin
be_by: Крыніца

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
be_by: Непрагледжанае музычнае відэа

[ctx: #31152]
en: Random music videos
be_by: Выпадковае музычнае відэа

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
be_by: У вас не ўсталявана дапаўненняў гэтага тыпу. Адкрыйце браўзер дапаўненняў, каб спампаваць створаныя суполкай дапаўненні.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
be_by: Націсніце "Добра" для пераключэння паміж мясцінамі

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
be_by: Закладак яшчэ не створана.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
be_by: Абраць фон

[ctx: #31157]
en: Edit categories
be_by: Рэдагаваць катэгорыі

[ctx: #31158]
en: Touch mode
be_by: Сэнсарны рэжым

[ctx: #31159]
en: Artwork
be_by: Ілюстрацыі

[ctx: #31160]
en: Show media flags
be_by: Сцягі медыяфайлаў

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
be_by: Лічбавая клавіятура

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
be_by: Гуляйце ў вашыя гульні альбо спампуйце гульнявыя дапаўненні з афіцыйнага рэпазіторыя.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
be_by: Паказваць ілюстрацыі як фон

[ctx: #31164]
note: Choose profile identifier
en: Choose kind of profile identification
be_by: Абраць тып ідэнтыфікацыі профілю

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
be_by: Назва профілю

[ctx: #31166]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile avatar
be_by: Выява профілю

[ctx: #31167]
note: Label of a setting
en: Animate background
be_by: Анімаваны фон

[ctx: #31168]
note: Label of a setting
en: Show posters instead of thumbs for musicvideos
be_by: Паказваць для музычных відэа постары замест мініяцюр

[ctx: #31169]
note: Description label for skin settings area
en: Artwork related settings.
be_by: Налады ілюстрацый.

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
be_by: Відэакодак

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
be_by: Раздзяляльная здольнасць відэа

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
be_by: Суадносіны бакоў відэа

[ctx: #31603]
note: Label to show the video bitrate
en: Video bitrate
be_by: Бітрэйт відэа

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
be_by: Аўдыякодак

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
be_by: Аўдыяканалы

[ctx: #31606]
note: Label to show the audio bitrate
en: Audio bitrate
be_by: Бітрэйт аўдыё

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
be_by: Раздзяляльная здольнасць экрана

[ctx: #31608]
note: Label to show the system rendering speed
en: System rendering speed
be_by: Хуткасць адмалёўкі сістэмы

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
be_by: Выкарыстанне CPU

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
be_by: Медыя

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
be_by: Сістэма
