KODI Main - en to mk_mk translation catalogue (78 entries)

[ctx: #31000]
en: Now playing
mk_mk: Сега се изведува

[ctx: #31001]
en: Search...
mk_mk: Барај...

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
mk_mk: Режим на кино

[ctx: #31004]
en: Change mode
mk_mk: Измени начин

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
mk_mk: Гледај во 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
mk_mk: Произволни филмови

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
mk_mk: Негледани филмови

[ctx: #31009]
en: Download icons
mk_mk: Превземи икони

[ctx: #31010]
en: In progress movies
mk_mk: Недогледани филмови

[ctx: #31011]
en: Most played albums
mk_mk: Најслушани албуми

[ctx: #31012]
en: Random albums
mk_mk: Произволни албуми

[ctx: #31013]
en: Random artists
mk_mk: Произволни артисти

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
mk_mk: Неслушани албуми

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
mk_mk: Неодамна снимени

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
mk_mk: Неодамна гледани канали

[ctx: #31017]
en: Rated
mk_mk: Оценет

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
mk_mk: Неодамна гледани канали

[ctx: #31019]
en: Forecast
mk_mk: Прогноза

[ctx: #31020]
en: Actions
mk_mk: Акции

[ctx: #31021]
en: Misc options
mk_mk: Други опции

[ctx: #31022]
en: Sort by
mk_mk: Сортирано по

[ctx: #31023]
en: Viewtype
mk_mk: Начин на гледање

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
mk_mk: Искористеност на меморија

[ctx: #31031]
en: Version info
mk_mk: Верзија

[ctx: #31032]
en: Order
mk_mk: Редослед

[ctx: #31033]
en: Your rating
mk_mk: Сопствена оцена

[ctx: #31034]
en: Extended info
mk_mk: Детално инфо

[ctx: #31035]
en: Pages
mk_mk: Страни

[ctx: #31036]
en: items
mk_mk: записи

[ctx: #31038]
en: Rewind
mk_mk: Премотај наназад

[ctx: #31039]
en: Fast forward
mk_mk: Забрзано нанапред

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
mk_mk: Производител на камера

[ctx: #31042]
en: Playlist options
mk_mk: Опции за списоци

[ctx: #31044]
en: Add group
mk_mk: Додај група

[ctx: #31045]
en: Rename group
mk_mk: Преименувај група

[ctx: #31046]
en: Delete group
mk_mk: Избриши група

[ctx: #31048]
en: Available
mk_mk: Достапно

[ctx: #31052]
en: filtered
mk_mk: филтрирани

[ctx: #31053]
en: Arial based
mk_mk: Базирано на Arial

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
mk_mk: Оди до список

[ctx: #31061]
en: Main menu items
mk_mk: Елементи на гловното мени

[ctx: #31063]
en: Sections
mk_mk: Секции

[ctx: #31065]
en: Video playlist
mk_mk: Листи за видеа

[ctx: #31066]
en: Music playlist
mk_mk: Листи за музика

[ctx: #31067]
en: Event log
mk_mk: Дневник на настани

[ctx: #31068]
en: Choose presets
mk_mk: Избери шаблон

[ctx: #31069]
en: Last Updated
mk_mk: Последно ажурирање

[ctx: #31071]
en: by
mk_mk: од

[ctx: #31072]
en: Power Options
mk_mk: Опции за напојување

[ctx: #31074]
en: Total duration
mk_mk: Вкупно времетрање

[ctx: #31075]
en: Movie sets
mk_mk: Филмски сетови

[ctx: #31080]
en: Ends at
mk_mk: Завршува на

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
mk_mk: Додаток за текстови на песни

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
mk_mk: Подесувања за додаток за текстови на песни

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
mk_mk: Подесување на визуелизација

[ctx: #31089]
en: Available groups
mk_mk: Достапни групи

[ctx: #31092]
en: Video menu
mk_mk: Видео мени

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
mk_mk: Локален превод е достапен

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
mk_mk: Инфо Ѕид

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
mk_mk: Ѕид

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
mk_mk: Внеси текст...

[ctx: #31106]
en: Teletext
mk_mk: Телетекст

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
mk_mk: Промени аудио стрим

[ctx: #31113]
en: Search local library
mk_mk: Барај во л. библиотека

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
mk_mk: Барај на YouTube

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
mk_mk: Негледани ТВ шоуа

[ctx: #31127]
en: Show icons
mk_mk: Прикажувај икони

[ctx: #31132]
en: Select Program
mk_mk: Одбери програм

[ctx: #31134]
en: Remaining
mk_mk: Преостанува

[ctx: #31142]
en: Play speed
mk_mk: Брзина

[ctx: #31148]
en: Categories
mk_mk: Категории

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
mk_mk: Негледани музички спотови

[ctx: #31152]
en: Random music videos
mk_mk: Произволни музички спотови

[ctx: #31157]
en: Edit categories
mk_mk: Уреди категории

[ctx: #31159]
en: Artwork
mk_mk: Декорации

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
mk_mk: Нумеричка тастатура

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
mk_mk: Име на профил

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
mk_mk: Систем
